Jak kupować buty przez internet?

  • 21.09.2021, 14:13
Jak kupować buty przez internet?
Zakup dobrze dobranego obuwia, które z jednej strony będzie wygodne, z drugiej zaś będzie pięknie prezentować się na naszej stopie, stanowi nie lada wyzwanie. Obecnie coraz więcej osób decyduje się kupować buty przez internet, co - wydawałoby się - jeszcze bardziej komplikuje sprawę. Tymczasem okazuje się, że dzięki zakupom w sieci możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Należy jednak wiedzieć, jak kupować buty, aby idealnie pasowały do naszych stóp.

Rozmiar ma znaczenie

Większość z nas nie wie, jakiej dokładnie długości ma stopy i jaka jest ich szerokość. Wiemy natomiast, jaki rozmiar obuwia wybieramy najczęściej, choć oczywiście, nie zawsze. Wszystko dlatego, że producenci obuwia wykorzystują różne tabele wymiarowe. Okazuje się więc, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Chcąc kupić buty w sklepie internetowym, powinniśmy poznać wymiary swoich stóp - mowa tutaj głównie o ich długości oraz szerokości. Stopy możemy zmierzyć samodzielnie, w domu. Przyda nam się do tego zwyczajny metr krawiecki. Pamiętajmy, aby nie mierzyć stopy po południu lub wieczorem, gdyż może być ona nieco nabrzmiała. Wtedy też zazwyczaj nie kupujemy butów w sklepach stacjonarnych - o wiele lepiej jest się bowiem wybrać na zakupy rano, gdy nasze stopy nie są zmęczone po całym dniu. O tej porze najlepiej jest też mierzyć swoje stopy. Sama znajomość ich długości czy szerokości jeszcze niewiele nam pomoże, gdy kupujemy obuwie w sklepie internetowym. Należy bowiem sprawdzić tabele rozmiarowe, które do wiadomości klientów podają sklepy online. Dzięki nim możemy idealnie dopasować rozmiar obuwia do rozmiaru naszych stóp. Unikniemy więc przykrych niespodzianek, gdy zamówienie w końcu do nas dotrze.

Dobra jakość, dobra cena

Dziś wszystkim zależy na tym, aby kupować obuwie dobrej jakości, które będzie w stanie posłużyć nam przez więcej, niż jeden sezon. Dodatkowo sprawdzamy, czy wykonane jest ono z rozciągliwych, dopasowujących się do stopy materiałów - jednym z nich jest na przykład skóra, która na samym początku chodzenia w nowych butach paradoksalnie może wydawać nam się niewygodna. Co więcej, sklep z butami online powinien oferować nam konkurencyjne ceny obuwia. Warto wybierać miejsca, w których możemy liczyć na różnego rodzaju rabaty czy promocje sezonowe, dzięki czemu uda nam się kupić dobrej jakości obuwie w niższej cenie. Pamiętajmy, aby bardzo dokładnie czytać opisy, które znajdują się przy każdym modelu obuwia. Bardzo często zdjęcia poglądowe dają mylne spojrzenie na przykład na wysokość obcasa w przypadku butów kobiecych. Nie oceniajmy butów "na oko" - sposób ten bywa bowiem bardzo zawodny. Opisy przy zdjęciach poszczególnych modeli powinny być wnikliwe i rozwiewać wszelkie wątpliwości klienta. Warto mieć na uwadze, że obuwie zakupione w sklepie online podlegają reklamacjom na takich samych zasadach, jak buty zakupione w sklepie stacjonarnym. Inna może być jednak polityka zwrotów, choć z reguły sklepy internetowe dają klientom czas na zapoznanie się z produktem i na ewentualne odstąpienie od umowy.

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe