Vouge China traci mocną osobowość

  • 12.12.2020, 18:19 (aktualizacja 12.12.2020, 18:35)
Vouge China traci mocną osobowość
Angelica Cheung, założycielka Vogue China, opuszcza tytuł po 15 latach. Angelica Cheun przypisuje się transformację kultury dziennikarskiej magazynów modowych w Vogue China i wprowadzenie w codzienne życie wielu chińczyków świadomości o dobrach luksusowych w modzie.
Na instagramie napisała: „ Opuszczam Vouge po 15 latach, co uważam za znaczący punkt zwrotny i odpowiedni czas, aby rozpocząć nowy etap w mojej karierze”. Jest czwartą  znaną redaktorką chińskich magazynów modowych, która w tym roku odeszła z pracy, po Su Mang (Harper's Bazaar), Shaway Yeh (Modern Weekly) i Xiao Xue (Elle China). Jak można interpretować te wydarzenia? Ich wyjścia są postrzegane jako część większej narracji o magazynach modowych, które tracą publiczność na rzecz lokalnych wpływowych osób i kont w mediach społecznościowych w WeChat i innych usługach. Prasa się kończy i chyba tej przyszłości boją się mocne nazwiska na rynku mody. Redaktorka uznawana była jako liderka w komunikacji z młodszym pokoleniem i milenialsi bardzo pozytywnie postrzegali rozwój tytułu prasowego w Chinach. W swoim ostatnim oświadczeniu na Instagramie napisała: „Vogue China od pierwszego dnia odniósł fenomenalny sukces”. Początkowo musiała walczyć z fotografami, którzy nie chcieli fotografować chińskich modeli. w 2015 roku, wspominała że fotografowie nie „czuli [modelki]… tego i nie mieli pojęcia, jak uczynić chińskie modelki piękniejszymi”. Od tego czasu Cheung starała się pielęgnować pokolenie chińskich supermodelek, w tym Du Juana i Liu Wen.
Vogue China ma obecnie 2 mln nakładów, a media społecznościowe po 23 mln subskrybcji. Ostatni dzień Cheung w firmie, 8 grudnia to dokłądnie 16 lat od dnia, kiedy zaczęła pracować w magazynie. Jej następca nie został ogłoszony. W przekazaniu będzie zaangażowana redaktor naczelna amerykańskiego Vogue, Anna Wintour.
 
fot. Guardian
__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe