Terapia wampiryczna

  • 07.06.2019, 11:47
Terapia wampiryczna
Jak dużo jesteś w stanie wycierpieć dla urody? Czy nakłuwanie twarzy dziesiątkami małych igieł to już zbyt wiele? Jeśli wciąż to czytasz, być może microneedling jest dla Ciebie.

Popsuć, żeby naprawić


Założenia zabiegu wydają się dość radykalne. Skóra zostaje „podziurawiona” cienkimi, krótkimi igłami. Pobudza to produkcję kolagenu i elastyny, uruchamiając naturalne procesy regeneracyjne. Innymi słowy, organizm dostaje sygnał do tego, by ratować podziurawioną skórę, przy okazji redukując zmarszczki i blizny. Efekt to pogrubienie, zagęszczenie i nawilżenie skóry. W badaniu przeprowadzonym na 37 pacjentkach ze zmianami wywołanymi przez trądzik ponad 80% z nich zauważyło wyraźną poprawę.

 

Mikrokanaliki poprawiają przepuszczalność skóry i ułatwiają działanie substancją aktywnym zawartym w kosmetykach, a więc przy okazji wspierają inne formy pielęgnacji.

W specjalistycznych sklepach bez problemu można kupić dermarollery, czyli urządzenia do samodzielnego wykonywania zabiegu. W niektórych przypadkach warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalnego salonu. Domowe zabiegi powinny ograniczać się do najmniejszych igieł „dziurkujących” naskórek – te z kolei nie dają aż tak spektakularnego efektu. Jeśli celem jest zredukowanie poważnych uszkodzeń, potrzeba czegoś więcej. Ryzyko jest związane przede wszystkim z potencjalną infekcją – zabieg jest inwazyjny, więc trzeba zachować środki ostrożności. Przeciwwskazania to między innymi niezaleczony trądzik, ale poprawa wchłaniania środków aktywnych może spowodować podrażnienie czy silniejszą reakcję alergiczną.

 

Jeśli zdecydujesz się na własnoręczne „potraktowanie się igłami”, wybierz te nieprzekraczające 1mm długości. Pamiętaj też, że im mocniej wbijesz się w skórę, tym boleśniejszy będzie zabieg, a po przekroczeniu pewnej granicy możesz wywołać więcej szkód niż pożytku. Całe szczęście, że najbardziej widowiskowe zdjęcia z instagramowych kont celebrytek dokumentują zaawansowaną formę zabiegu połączoną z preparowaniem i wmasowywaniem krwi pacjentki… W przypadku zwyczajnego dermarollera efekty uboczne powinny ograniczyć się do zaczerwienienia i podrażnienia skóry.

 

P.P. 
zdjęcie: pixabay.com

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe