Trudny okres

  • 07.06.2019, 11:35
Trudny okres
Jest kilka sposobów na to, by poradzić sobie z uciążliwym cyklem menstruacyjnym. Czasem wystarczy prosta zmiana nawyków…

Zaczynając od diety

Wiele pozornie nierozwiązywalnych problemów można wyeliminować za pomocą odpowiedniej diety. W przypadku wagi może to być ograniczenie spożycia cukru i węglowodanów, w przypadku depresyjnego nastroju wzbogacenie jadłospisu o pizzę i dużą porcję lodów, a na bóle menstruacyjne pomaga kurkuma, owoce i warzywa. Nie chodzi, rzecz jasna, o zwalczanie objawów za pomocą sałatki owocowej i dobrze przyprawionej kolacji, ale trzymanie się lekkiego „czystego” jadłospisu, dzięki któremu ciało lepiej zniesie ból.
W redukowaniu stanów zapalnych pomoże również witamina B i olej rybny. Nie pomoże za to rumianek, który najwyżej poprawi samopoczucie.

 

Rozgrzej się


Z pewnością sprawdza się za to kolejna tradycyjna metoda, czyli gorący termofor. Wysoka temperatura pomaga rozluźnić mięśnie i uwalnia – przynajmniej częściowo – od bólu. Mniej popularnym, na naszej szerokości geograficznej, sposobem na radzenie sobie z bólem bez użycia chemii jest akupunktura. Dobrze wykonany zabieg stymuluje produkcję endorfiny, naturalnego środka przeciwbólowego, ale wbijanie w siebie igieł w domowych warunkach raczej nie wchodzi w grę…

 

Środki PRZECIWbólowe


Sporą różnicę może stanowić też sposób, w jaki korzysta się z tabletek. Ibuprofen, czyli składnik popularnych środków przeciwbólowych sprawdza się lepiej niż paracetamol ze względu na właściwości przeciwzapalne, ale najlepiej sięgnąć po niego jeszcze przed rozpoczęciem krwawienia. Badania wykazały, że w ten sposób nie tylko udaje się skuteczniej ograniczyć ból, ale też zredukować krwawienie nawet o 70%.

 

Trochę techniki


Cały czas trwa wojna z bólem prowadzona coraz bardziej wyrafinowanymi metodami. Ostatnio głośno jest o urządzeniu „Livia”, które ma eliminować problem za pomocą impulsów elektrycznych dostarczanych przez elektrody. Niewielkie pudełeczko przypominające pierwsze odtwarzacze MP3. Opinie są podzielone, ale większość testerek przyznaje, że Livia radzi sobie ze słabym i średnim bólem, pozwalając przynajmniej ograniczyć wykorzystanie tabletek, ale niekoniecznie stanowi magiczne rozwiązanie, które pozwoli zapomnieć o okresie. Wadą jest przede wszystkim wysoka cena sięgająca kilkuset złotych.

 

P.P. 
zdjęcie: pexels.com

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe