Sposób na migrenę

  • 07.06.2019, 10:18 (aktualizacja 07.06.2019, 10:20)
Sposób na migrenę
Ból głowy może popsuć najlepszy dzień. Łykanie kolejnych tabletek nie zawsze pomaga, przedstawiamy więc kilka sprawdzonych pomysłów na ograniczenie występowania i zminimalizowanie skutków migren.

Uzupełnij dietę

Udowodniony wpływ na częstotliwości intensywność bólu głowy ma między innymi koenzym Q10. By poprawić swoje szanse w walce z migreną, warto sięgnąć również po magnez i witaminę B2. Naturalnymi składnikami, które powinny znaleźć się w diecie jest między innymi wołowina i wieprzowina (szczególnie podroby), niektóre ryby oraz oliwa z oliwek.

Pij mniej kawy

Kofeina to jeden z najbardziej popularnych czynników wywołujących ból głowy. Jeśli często cierpisz z powodu migreny, lepiej przystopuj po około 200 mg na dobę, czyli dwóch kubkach parzonej kawy, a przede wszystkim zrezygnuj z napojów energetycznych.

 

Załóż dziennik


Profilaktyka zwykle okazuje się najskuteczniejsza, dlaczego więc nie nauczyć się, co wywołuje ból i unikać „czynników ryzyka”? Migrena może być wywoływana przez konkretne produkty lub substancje, między innymi glutaminian i azotan sodu. Ból głowy może być więc związany z bekonem, czerwonym winem, wędzoną rybą… W grę wchodzą także czynniki środowiskowe takie jak hałas, jasne światło, dym papierosowy... Nie należy zapominać także o nieregularnym trybie życia i związanym z nim stresie. Notowanie okoliczności, w których dopada Cię ból jest prostą drogą do odnalezienia konkretnego wzoru i poprawienia nawyków.

 

Zainwestuj w odrobinę ruchu


Nawet 30 minut lekkich ćwiczeń, włączając w to aktywność taką jak spacer czy taniec, pozwala ograniczyć częstotliwość występowania migren. Należy jednak zadbać o uzupełnienie cukru i odpowiednie nawodnieni organizmu – w przeciwnym wypadku można zafundować sobie dodatkowy czynnik wywołujący ból głowy!
 

Dobierz leki i nie przesadź


Prędzej czy później trzeba sięgnąć po jakieś leki. Aspiryna nie zawsze musi zadziałać, najlepiej więc skonsultować się z lekarzem i ewentualnie sięgnąć po leki na receptę. Dobierając tabletki samemu, przede wszystkim pamiętaj o stosowaniu się do ulotki. Zbyt duże dawki przyjmowane za często negatywnie odbiją się na Twoim zdrowiu, nawet jeśli w krótszym okresie przyniosą ulgę.

 

J.G. 
zdj: pexels

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe