Owoce na dłużej
Owoce na dłużej

Największa rewolucja od czasu wynalezienia lodówki!Amerykańska firma wprowadza do sprzedaży powłokę z naturalnych składników, która kilkukrotnie przedłuża okres przydatności do spożycia owoców i warzyw. Produkt powstaje w oparciu o niewykorzystane resztki żywności i prawdopodobnie stanie się lepszą alternatywą dla woskowania. W technologię zainwestował już Bill Gates.


Niewidzialna skórka


Pomysł polega na recyklingu niewykorzystanych części roślin, z których odzyskiwane są lipidy. Powstaje w ten sposób proszek, który po zmieszaniu z wodą natryskiwany jest na owoce. Cienka warstwa specyfiku nazwanego Apeel jest niewidoczna, nie ma smaku i zapachu, ale utrzymuje wodę wewnątrz, a tlen na zewnątrz warzyw lub owoców. Hamuje to naturalny proces rozkładu i pozwala utrzymać idealny stan dojrzałości znacznie dłużej.Rewolucja?


Dla rolników może to oznaczać to nowe rynki zbytu i mniej problemów z przechowywaniem żywności, a dla konsumentów zdrowsze, bardziej wartościowe owoce. O pomyśle mówi się od roku, ale dopiero teraz do amerykańskich sklepów zaczyna trafiać awokado pokryte Apeel, które „wytrzyma” niemal miesiąc. Następne w kolejności są cytrusy, a firma testuje różne wersje produktu na niemal wszystkim – od czereśni i bananów, przez jabłka i paprykę, aż do szparagów.

Rozwiązanie jest (według producenta) skuteczniejsze niż wosk i wykorzystuje resztki, które i tak trafią do śmieci. Optymiści twierdzą, że Apeel pomoże rozwiązać problem głodu i sprawdzi się szczególnie tam, gdzie chłodnie i lodówki są zbyt kosztowne. Pesymiści zastanawiają się, na ile naturalny jest proces, podczas którego zamrożone skórki winogron zmieniają się w „magiczną” powłokę. Realiści po prostu pytają o cenę. Jeśli Apeel okaże się stosunkowo tanią metodą zabezpieczania żywności, rzeczywiście będziemy świadkami przełomu.D.C.
zdjęcie: pexels.com

Osoby, które przeglądały ten artykuł czytały również:

Face to Face 2017Odchudzanie przez spanieStanik to fałszywa koniecznośćDlaczego nie możesz schudnąćLego z trzciny
--- zobacz inne modne artykuly ---

Jak ulałOtwarcie największego Centrum Fitness w Wałczu i okolicy.Fitness VRTerapia wampirycznaModne słówka


>>> Powrót do wyszukiwania