Alarm w staniku
Alarm w staniku

Naukowcy z MIT opracowali inteligentne urządzenie, które wykrywa próbę molestowania.Intrepid to naklejka łącząca się ze smartfonem przez bluetooth, którą można umieścić wewnątrz ubrania. Gdy czujnik stwierdzi, że to, co dzieje się z bielizną właścicielki odbiega od normy, czyli nie przypomina schematu związanego z codziennym zakładaniem lub zdejmowaniem garderoby, do telefonu komórkowego zostanie wysłany sygnał alarmowy.


Aplikacja daje pół minuty na „wydanie zgody”, czyli potwierdzenie, że wszystko jest w porządku. Po upływie 30 sekund uruchamia się głośny alarm, a do pięciu wybranych kontaktów zostaje wysłana wiadomość. Aplikacja zaczyna również nagrywać dźwięk, a po kolejnych 20 sekundach dzwoni pod zapisany wcześniej numer.Interpid to dopiero prototyp, ale według twórczyni urządzenia większość testerów uważa, że noszenie „paska alarmowego” nie jest niewygodne. Dodatkowym atutem ma być jego wytrzymałość – Interpid zniesie nawet przypadkowe pranie.J.G.
zdjęcie: pexels.com

Osoby, które przeglądały ten artykuł czytały również:

Nie czekaj na kwiaty i czekoladki...Nowy Tarantino dopiero w 2019Wyprawa po wyprawkęModa niepodległaBrafitterka w Wałczu
--- zobacz inne modne artykuly ---

Wciąż istnieje ryzykoPrawo dżungliWieś bezpieczna?Poznaj ślubne trendy 2017Reserved w Londynie


>>> Powrót do wyszukiwania